NNB Uzmanı Deniz Egece Yorumları


NNB Uzmanı Deniz Egece
EGECE Beslenme Metodu

1- Acıktığında Ye
2- Herşeyi yiyebilirsin
3- Yapıcı niyet
4- Farkındalıkla beslen
5- Tek öğünde tek çeşitle ve yumruğun kadar beslen

nnb-uzmanı-deniz-egece

*Acıktığında ye, ihtiyacın kadar beslen, bedenini asla aç bırakma. Diyet yapma, diyet yaptığında kilo verirsin, diyeti bıraktığında kilo alırsın. Zihinsel beslenme yerine bedensel beslenmeyi kabullen.

*Herşeyi yiyebilirsin, beden mucizevi bir şekilde her yenilen enerjiyi ihtiyacı olan yaşam enerjisine çevirir. Dünyada ideal bedendeki bir insan ne yiyorsa ihtiyacın olduğunda sende yiyebilirsin. Ne yediğin değil ne kadar yediğindir sana kilo aldıran. Miktar kilo aldırır, yediklerini çeşitlendir.Beslenmedeki yasakları arttırmak zihin haritandaki bilgiyi arttırmak demektir.

*Yapıcı niyet, sağlıklı yada sağlıksız yiyecek yoktur, sadece yiyecekler vardır. Niyetin yiyeceklerin bedenini sağlıklı yada sağlıksız etkilemesinin ölçümüdür. Tüm yiyecekler masumdur, niyetin o yiyeceğin bedendeki etkisini oluşturur. Yiyecekler sudan oluşur, seninde %75′in sudur, su niyetini taşır. Sen yediklerine sürekli eleştirisel niyet yüklersen bedeninde bunun gerçekleşmesini sağlar. Yediklerine niyet yükleme, yüklemek istiyorsan olmasını istediğin yapıcı niyetler yükle. Güven ve değer niyetiyle yediğin besinler yarın sana saç, kan, hücre, kemik, sağlıklı ve ideal beden olarak geri dönecektir.

*Farkındalıkla beslen, yemek yerken beden farklı zihin farklı yerde olmasın, yediğin anda yediklerine odaklan, yediklerini kokla, yiyecekleri üç boyutlu olarak gör, dokun, ağır ağır yiyerek lezzetini hisset. Televizyon izlerken yada beynin başka bir şeyle meşgulken yersen beyninden gelen tokluk sinyalini hissedemezsin. Zihnin zaten yediklerini görmediği için miktarını algılayamaz. Üstelik zihin doyma hissini bilmediği için bedenini şişmanlatır.

*Tek öğünde tek çeşitle yumruğun kadar beslen, miğdenin büyüklüğü yumruğun kadardır, gün içinde ortalama 2 saatte bir öğün yiyebilirsin. Bir sonraki öğünde başka bir tel çeşitle beslen, acıktığında tekrar yiyebilirsin, bu tarz beslenme midenin sağlığı için ve zayıflaman için idealdir. Böylelikle hiçbirşeyi kendine yasaklamamış ve midenide yormamış olacaksın. üstelik çok kısa zamanda doğal beslenme ve hareket düzenini dengeleyip kilo vereceksin. Ne yediğin değil, de kadar yediğin, ne kadar yediğin değil ne kadar hareket ettiğin önemlidir.

Yazı hakkında Yorum Yaz

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. ....... diyor ki:

  gerçekten böyle midir acaba?

  1. Yasemin GENÇ diyor ki:

   Anlatılmak istenen beyni kontrol altına almak çünkü gerisi kolay, aslında insan ne kadar yiyip ne kadar hareket etmesi gerektiğini biliyor

 2. sevtap diyor ki:

  nnb uzmanı deniz bey uzmantv de şu konulara değinmiş;

  NNB’ye göre kilo vermek için alternatif yöntemler hakkında merak ettikleriniz… Kilo vermek için diyet ve egzersiz şart mı? Kilo vermek için kullanılabilecek zihinsel yöntemler de var mı? Zihinsel faktörlerin kilo vermedeki yeri nedir? Zihinsel beslenme ne demek? Bedensel beslenme ne demek? Kilo almamak, kilo vermek ya da formda kalmak için zihinsel mi beslenmeliyiz yoksa bedensel mi? Bunu nasıl yapabiliriz? Odaklanma ya da motivasyon ne demek? Kilo vermek için nasıl odaklanıp, motive olabiliriz? Kilogram endeksli değil de model resimle zayıflama nasıl bir yöntem? Bu yöntemi kilo vermede nasıl kullanabiliriz? Kilo alma psikolojik kökenli bir durum mu? Bu soru kökü kullanilsin denildi.Bir tür rahatsızlık olarak değerlendirilebilir mi? Çözümü nedir? Ses ve ışıkla kilo alınır mı? Aynı şekilde ses ve ışıkla kilo verilir mi? Ses ve ışığın kilo alıp vermedeki yeri nedir? Zayıflamak için Şükran ve Sevgi Terapisi nasıl kullanılır? Şükran ve sevgi en güçlü duygular mıdır? Kilo vermede Şükran ve Sevgi Terapisi nedir? Nasıl kullanılır? Kimlerde işe yarar? İdeal beden deyince ne anlamalıyız? Neden ideal bedende yaşamalıyız? Kilolardan kurtulmanın ve İdeal Bedende yaşamanın sırrı nedir? EGECE beslenme tarzı nedir? Uygulaması nasıldır? Herkes yapabilir mi? Kilo yapan sebepler nelerdir? Hangi psikolojik nedenler buna yol açar? Nasıl engellenir? Beslenmek ne demektir? İdeal beslenme nasıl olmalı? İdeal beslenme için nelere dikkat etmeliyiz? Uyurken kilo verebilir miyiz? Nasıl? Bunun yanında diyet ve spor yapmamıza gerek var mı?

Yorum Yaz


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0