Göbek Eritme Diyeti ve Egzersizleri

göbek-eritme

Göbek Nasıl Eritilir ?

Bel çevresindeki fazlalıklardan kurtulmak için egzersiz ve İyi bir diyet gereklidir.
Eğer sizin de karın bölgenizde biçimsiz ve dengesiz bir yağlanma söz konusu ise yazımızı okumalısınız.
Karın bölgesindeki yağlar yakılması en zor yağlardır. Vücut tek bir bölgedeki yağları yakmaz, tüm vücutta birikmiş olan fazlalıklardan belli miktarlarda erime yapar. Yani aslında sizin ilk eritmek istediğiniz bölge sabırla diyete ve egzersize devam edilmesi sonucu yok olabilecek göbek yağlardır.

GÖBEK ERİTMEK İÇİN DİYET

Doktor Ender Saraç Göbek Eritme Diyeti :
Kahvaltı: Birer tane kabuklu olmak koşuluyla yeşil elma ve sert şeftali
Ara Öğün: Bir kibrit kutusu dil peyniri
Öğle: Derisiz olmak şartıyla 1 porsiyon ızgarada pişmiş tavuk, bol roka ve yeşil salata, taze soğan
Ara Öğün (Saat 3): 3-4 tane yulaflı bisküvi
Ara Öğün (Saat 5): 1 adet yeşil elma
Akşam: Zeytinyağlı fasülye (4-5 kaşık), 1 dilim çavdar ekmeği ve mevsim salatası
Gece: İçine tarçın da atılmış ılık ve yağsız veya az yağlı süt, 3-4 fincan rezene çayı, mısır püskülü, yeşil çay, avakado yaprağı ve kiraz sapları karıştırılarak çay halinde içilecek.

Hiçbir diyet tek başına tam sonuç vermez. Diyetimizi çeşitli sporlar ile birleştirirsek sonuca hızlı ulaşmamız mümkün olacaktır.

GÖBEK ERİTMEK İÇİN EGZERSİZ HAREKETLERİ

Göbek eritmek için yapılması gereken şeylerden biri de göbek masajıdır. Bebe yağıyla ya da kaygan bir kremle banyodan sonra yapılan göbek masajı, göbek bölgesindeki yağları hareket ettirecek,ve ısı yayarak yağların erimesine neden olacaktır.
Göbek bölgesinden sayılan belimizin yanları için, ayaktayken bacaklarımızı bitiştirip kollarımızı iki bacağımıza yapıştırıp bir sağa bir sola belimizi bükmeden eğilerek ve bu hareketin miktarını her gün artırarak yanlarımızdan kurtulabiliriz. Oturmak zorunda kaldığınız bir zamanda da boş boş oturmayın, göbeğinizi ara ara kasarak oradaki kasların hareket etmesini sağlayın. Günlük hayatınızda ise hareket ederken belinizden değil, göbeğinizden destek almaya çalışın hem belinizin sağlını koruyun hem de göbeğinizi eritin.

Mekik Hareketi
Sabah ve akşam 50şer defa mekik çekmek gerekli. Mekik çekmek, karın bölgesindeki kasları güçlendireceği için bu bölgedeki yağların hızlı yanmasını sağlayacaktır.

Bel Kasları İçin Mekik Hareketi:
Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışın. Bu hareketi de birkaç dakika kadar yapmaya gayret edin. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak ve yağları yakmak için yararlıdır.

Yan Mekik Hareketi:
Sağınıza doğru uzanın, sağ elinizi sağ kulak üzerine değecek şekilde getirin ve sol elinizi belin soluna, sol dirseğe gelecek şekilde yaklaştırın. Sol el ile belin sağını hafif şekilde tutun. Hızla sağ kolu ve sağ ayağı birbirine yaklaştırın. 60-70 defa bunu tekrarlayın.

Bel İnceltme Hareketi:
Ayakta dimdik pozisyonda durun ve dikliğinizi bozmadan sağınıza ve solunuza doğru hızlı bir şekilde esneyebildiğiniz kadar esneyin. Bu hareketi en az 3-4 dakika tekrarlayın. Yanlara esneme hareketi ile belinizi inceltebilirsiniz. Belinizi inceltmek için günde yarım saat bu egzersizi tekrarlayın.

Kalça Hareketi:
Sol dizin üstüne yatın, ayakları dik koyun ve kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırdıktan sonra aşağı indirin. Dizinizi fazla bükmemeye çalışın. Sonra aynı hareketi öbür tarafınızda yapın. Bu hareketin en az 20-30 defa yapın.Kalça ve çevresinde oluşan yağlanmayı azaltır ve kalçayı sıkılaştırır.

Yazı hakkında Yorum Yaz

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0