Doğumdan Sonra Zayıflamak

doğum-sonrası-egzersizler (6)

Doğum Sonrası Egzersizler

Bu egzersizler doğumdan sonra gevşeyen kaslarınızın güçlenmesine ve vücudunuzun hamilelik öncesi fit formuna dönmesine yardımcı olacaktır. Egzersizleri hergün az az arttırın.
Her bir hareketi 5 kez tekrarlayın ve ilerleyen zamanlarda istediğinizi kadar arttırın.

doğum-sonrası-egzersizler
1.Sırtüstü yere uzanın, ayaklarınızı kalçanıza doğru çekin ve bu durumda kalçanız üzerinde sağa sola dönün. Arada bir bacaklarınızı uzatarak dinlenin. Bu egzersiz belinizin inceltecektir.

doğum-sonrası-egzersizler (2)

2.Sırtüstü yere yatın ve kollarınızı yana doğru açın. Daha sonra kollarınızı çapraz olarak üst üste getirirken soluk verin. Ağır ağır indirirkense derin bir soluk alın. Nefesinizi ağır ve kontrollü olarak vermeniz bu harekette önemlidir. Bu hareket kan dolaşımınızı hızlandırır.

doğum-sonrası-egzersizler (3)
3.Sırtüstü yatın ve bir bacağınızı vücudunuzun üstüne doğru çekin. Bacağı ellerinizle sıkıca kavrayıp, göğsünüze doğru bastırın. Kalça ve karın kaslarınızı da gererek, sırtınızın alt kısmını yere bastırın. Doğrulup dinlendikten sonra, hareketi diğer bacağınızla tekrarlayın.
doğum-sonrası-egzersizler (4)
4.Sırtüstü yere yatarak dizlerinizi kırın. Ayaklarınız yere basık ve kollarınız iki yana açık olsun. Bu durumda vücudunuzu omuzlarınızla destekleyerek yükseltmeye çalışın. Altıya kadar sayarak yüksekte tutun. Başlangıç pozisyonuna dönerek dinlenin.
doğum-sonrası-egzersizler (5)

5.Sırtüstü yere yatarak dizlerinizi kırın. Ayaklarınızı birleştirin. Başınızı kaldırın ve belinizden itibaren vücudunuzu öne doğru eğin. Ellerinizle dizlerinize dokunurken, karnınızı içeri çekin. Başınızı ve kollarınızu indirin.
doğum-sonrası-egzersizler (6)
6.Sırtüstü yere yatıp bacağınızı dik açı oluşturana kadar kaldırın. Aynı hareketi diğer bacağınızla tekarlayın. Kendinizi güçlü hissettiğiniz anda, iki bacağınızı kaldırmayı deneyin.

Yazı hakkında Yorum Yaz

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. gözde diyor ki:

  dogumdan sonra hemen karnınızı sararsanız göbegeniz gider ve korse de..

 2. gözde diyor ki:

  sütünüz çok olmasını istiyorsanız HUMANA STİİL KEFİR 1OO de 100 sonuç alınıyor .. bide pekmezle suyu karıstırdıgınız zamanda…

 3. gözde diyor ki:

  benim yorumlar nasıl devam ediyimmi?_

  1. Yasemin GENÇ diyor ki:

   gözde hanım devam edebilirsiniz. değerli yorumlarınız için de ayrıca teşekkür ederiz

 4. gözde diyor ki:

  tskr ederiim yorumlarım nasıl güzelmi kötümü…

  1. Yasemin GENÇ diyor ki:

   Güzel ve yararlı yorumlar teşekkür ettim

Yorum Yaz


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0